Sutarta ieškoti galimybių mažinti šilumos kainą Biržuose


2023-06-21

Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius ir UAB „Litesko“ generalinis direktorius Robertas Čepaitis aptarė centrinio šildymo situaciją Biržuose, pasiruošimą naujam šildymo sezonui bei sutarė ieškoti galimybių ateityje mažinti šildymo kainą mieste. 

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jurga Bagamolovienė, „Litesko“ Komercijos direktorius Rimantas Germanas ir „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ vadovė Lina Valotkienė buvo išreikšti abiejų pusių ketinimai ieškoti galimybių stabilizuoti, o  ilgalaikėje perspektyvoje - mažinti centralizuoto šildymo ir  karšto vandens kainas. Planuojama artimiausiu metu pasirašyti memorandumą, įpareigojantį abi puses imtis veiksmų siekiant mažesnių centrinio šildymo kainų.

„Nestabili situacija dėl geopolitinių iššūkių, elektros, dujų kaina verčia ieškoti miesto gyventojams ir verslui naudingų sprendimų. Nei verslas, nei savivalda negali egzistuoti patys savaime kaip nepriklausomi veikėjai. Esame susiję, todėl efektyvių sprendimų turime ieškoti kartu.  Tai svarbu ir dėl planuojamų naujų visuomeninės paskirties objektų, kuriems bus reikalingas šildymas ir karštas vanduo. Naujų vartotojų prijungimas galėtų reikšmingai prisidėti prie efektyvesnės, o tuo pačiu ir pigesnės šilumos gamybos,“ - tvirtina Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius.

Pasak „Litesko“ generalinio direktoriaus Roberto Čepaičio, šilumos tinklų būklė 2004 m., kai įmonė pradėjo dirbti Biržuose, buvo labai bloga, tad reikėjo nemažai investuoti į šilumos trasas siekiant sumažinti šilumos nuostolius. Per beveik 20 metų į pasenusių sovietinių trasų atnaujinimą bendrovė investavo 3 milijonus eurų, todėl dabar siekiama koncentruotis į šilumos tiekimo efektyvumo didinimą ir naujų, modernių technologijų  diegimą. Tikėtina, kad šios priemonės leistų ateityje mažinti šildymo kainas.

„Labai džiaugiuosi matydamas naujojo Biržų rajono savivaldybės mero susidomėjimą šildymo situacija mieste ir norą ieškoti racionalių sprendimų. Esame didelės tarptautinės kompanijos dalis, todėl galime rasti ir pritaikyti įvairiausių modernių sprendimų, nes į šilumos ūkį irgi greitai skverbiasi skaitmeninės technologijos bei dirbtinis intelektas, tačiau visiems sprendimams ir investicijoms turime rasti pritarimą savivaldybėje, todėl glaudus bendradarbiavimas su vietos valdžia yra labai svarbus,“ – sako Robertas Čepaitis.

Susitikime taip pat pasidalinta mintimis  apie saulės kolektorių, kurie  vasaros metu galėtų būti naudojami  šilumos gamybai, parko įrengimo galimybes, šilumos ūkio katilo modernizavimo planus daugiau naudojant medienos skiedrą vietoj biokuro granulių, taip pat aptarta idėja atsisakyti vieno iš dviejų šiuo metu veikiančių katilų ir nereikalingo nekilnojamo turto grąžinimą savivaldybei. 

Nuo 2004 m. iki 2022 m. „Litesko“ į Biržų CŠT jau investavo beveik 6 mln. (be ES paramos). Eur, iš jų, apie 3 mln.  šilumos trasų rekonstrukcijoms  1,9 mln. skirta katilinių modernizavimui ir biokuro diegimui,  0,6 mln. eurų šilumos punktams, 0,5 mln. apskaitos prietaisų ir kitoms šilumos ūkio modernizavimo priemonėms.

 

Apie įmonę

„Litesko“ teikia šilumą ir karštą vandenį Marijampolės, Kelmės, Telšių, Biržų ir Druskininkų savivaldybėse. Bendrovė priklauso vienai didžiausių pasaulyje energijos paslaugų kompanijų grupei „Veolia“. Beveik 220 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje turinti „Veolia“ grupė kuria ir įgyvendina pažangiausius sprendimus vandens tiekimo, atliekų tvarkymo bei energetikos sektoriuose. Sėkmingai perėmus pasaulinę įmonių grupės „Veolia“ praktiką, „Litesko“ nuolat investuoja į nuomojamus šilumos ūkius: atnaujina šilumos tiekimo tinklus, katilines, didina energetinį efektyvumą bei plečia žaliosios energijos gamybą.


Grįžti į naujienas