Šiluma kelmiškius pasiekia su ES fondo parama atnaujintomis trasomis


2013-02-27

Kelmę šildanti bendrovė „Litesko“ su ES Regioninio plėtros fondo parama pakeitė daugiau kaip kilometrą pasenusių šilumos trasų. Bendrovė į naujus vamzdynus investavo daugiau nei 819 tūkst. litų. 741 tūkst. litų šiam projektui skirta iš Europos regioninės plėtros fondo pagal trišalę sutartį „Litesko“ LR Ūkio ministerijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros sutartį.

„Tikimės, kad, pakeitę seniausius ir avaringiausius šilumos tinklų ruožus, nuostolius trasose sumažinsime dvigubai. Trisdešimties metų senumo vamzdynų renovacija garantuoja efektyvų ir saugų šilumos energijos tiekimą“, - teigė „Litesko“ komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Įgyvendinus šį projektą, vamzdynuose patiriami šilumos nuostoliai per metus sumažės 55 procentais.

„Efektyviau tiekdami šilumą, jos gamybai sunaudosime mažiau kuro – taupiau naudosime gamtinius išteklius ir mažiau teršime mus supančią aplinką“, - sakė R. Germanas.

Šilumos tinklų rekonstrukcijos darbai vyko Mackevičiaus, Pievų, Kooperacijos, Raseinių ir Nepriklausomybės gatvių rajonuose. Projektavimo, statybos ir montavimo darbus vykdė rangos konkursą laimėjusi bendrovė „Axis Industries“.

Magistraliniuose ir skirstomuosiuose (kvartaliniuose) šilumos tinkluose vietoje susidėvėjusių vamzdynų sumontuoti nauji, poliuretanu izoliuoti vamzdžiai. Klojant naujus vamzdynus buvo keičiamos sklendės ir kita pasenusi armatūra modernizuojamose šilumos kamerose.

„Litesko“ savo lėšomis taip pat įrengė temperatūros ir slėgio kontrolės taškus 2 šilumos punktų įvaduose. Tai leido pagerinti šilumos perdavimo tinklo valdymą ir padidinti šilumos tiekimo efektyvumą.

Dešimt Lietuvos miestų šildanti „Litesko“ priklauso vienai didžiausių Europoje energetikos paslaugų kompanijų grupei „Dalkia“. Vilniuje šiai kompanijai atstovauja bendrovė „Vilniaus energija“.


Grįžti į naujienas