Efektyvūs būdai sumažinti šildymo sąnaudas
Artėjant šildymo sezonui, daugiabučių gyventojai ir kitų pastatų valdytojai neretai ieško būdų, kaip sumažinti sąnaudas už šilumos energiją. Tačiau sąskaitų suma priklauso ne tik nuo šilumos kainų ar lauko oro temperatūros, bet ir nuo to, kaip efektyviai naudojama energija.
Pradėkite nuo šilumos audito
Pirmasis žingsnis – atlikti šilumos vartojimo auditą. Jo metu nustatomos visuomeninių, komercinių ar gyvenamųjų pastatų „silpnosios vietos“, kuriose šilumos prarandama daugiausiai. Įvertinus situaciją, galima sudaryti konkretų veiksmų planą, kaip sumažinti šilumos nuostolius. Tai pirmasis žingsnis efektyviai valdyti išlaidas šilumai.
Paprasti, bet veiksmingi sprendimai
Yra paprastų, lengvai pritaikomų šilumos taupymo priemonių, kurios beveik nieko nekainuoja. Ekspertų vertinimui, šie paprasti būdai gali sumažinti šilumos poreikius beveik 10 procentų.
Rekomenduojama neužstatyti radiatorių baldais ar dekoratyvinėmis grotelėmis– tai trukdo šilumai laisvai sklisti. Be to, artėjant šildymo sezonui, visada reikia patikrinti, kad radiatoriuose nebūtų oro, nes net ir nedidelis kiekis oro neleidžia jiems gerai įšilti. Dar vienas būdas – ant sienos už radiatorių priklijuoti šilumą atspindinčius ekranus. Tai foliją primenanti kiek storesnė medžiaga, kuri atspindi iki 90 proc. infraraudonųjų spindulių ir padidina patalpos oro temperatūrą 1–2 laipsniais.
Šaltuoju metų laiku labai izoliuoti langus ir duris, visuomet uždaryti duris ir langus laiptinėse. Taip šaltis iš laiptinės per sienas nesiverš į butus, o ir pačių bendrų pastato erdvių šildymui prireiks mažiau energijos. Jei naudojate žaliuzes, nuleiskite jas per šalčius – dvigubai įstiklinti langai prilygs trigubo stiklo langams.
Svarbu vėdinti patalpas intensyviai, bet trumpai, nes taip greitai pašalinama drėgmė, o patalpos neatšąla.
Kompleksinė renovacija – ilgametis sprendimas
Kompleksinė pastato renovacija leidžia pasiekti didžiausius, iki 50 procentų siekiančius šilumos sutaupymus. Automatizuotas šilumos punktas bei subalansuotos vidaus šildymo ir karšto vandens sistemos taip pat užtikrina, kad pastatai nebūtų peršildomi, o šiluma būtų tolygiai paskirstyta.
Šiltas pastatas - prižiūrėtojų ir savininkų bendras rūpestis
Pastato administratorių atsakomybė – naujam šildymo sezonui paruošti pastatų šilumos punktus ir vidaus šildymo sistemas. Gyventojai visuomet gali kreiptis į atsakingus asmenis ir teirautis, ar šildymo sezonui tinkamai pasirengta bei kokie veiksmai duotų didžiausią šilumos taupymo efektą.
„Litesko“ pasiruošimas šildymo sezonui
Litesko pasitinka šildymo sezoną, atlikusi kasmetinius šilumos trasų hidraulinius bandymus ir šilumos magistralių profilaktinio remonto darbus. Šie darbai buvo atlikti dar vasarą, siekiant užtikrinti saugų ir kokybišką šilumos kelią į namus šildymo sezono metu. Norime, kad mūsų klientai būtų aprūpinti šiluma ir karštu vandeniu be trikdžių, todėl minėtų bandymų ir remontų metu atrandame ir panaikiname vandens nutekėjimo zonas, pakeičiame korozijos paveiktus vamzdžius ir paruošiame trasas šildymo sezonui.
Efektyvus šilumos energijos naudojimas priklauso nuo bendrų pastangų ir atsakomybės. Taikant paprastas priemones ir pasirūpinus pastatų šildymo sistemų būkle, galima ženkliai sumažinti šilumos vartojimą.
Grįžti į naujienas